Вы просматриваете: Главная > Навчальний процес, Новини > Інтегроване заняття « Завітала в гості красуня осінь”

Інтегроване заняття « Завітала в гості красуня осінь”

Автор: Кулакевич Оксана Петрівна

Заняття « Завітала в гості красуня осінь»

Програмовий зміст:

Продовжувати ознайомлювати дітей з прикметами осені, зі змінами в довкіллі, що відбуваються восени. Розкривати зв’язок між змінами в природі та умовними періодами осені – рання, золота, пізня. Поповнити словниковий запас словами-епітетами. Вчити правильно будувати різні типи речень, розвивати фонематичний слух. Закріплювати вміння правильно вживати прикметники, однорідні члени речення. Викликати бажання бачити красу землі, милуватися нею. Вчити пов’язувати народну мудрість із характерними ознаками осені. Виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї .

Обладнання: Листя дерев, фланелеграф, картинки для фланелеграфа,

дерево, пташки, годівничка, склянки з лимоном, м’ятою, осінніми квітами.

                                           Хід заняття:

Діти стоять в колі

Вихователь:

У коло всі разом ставайте

І посмішку передайте.

На сусіда подивіться

І йому ви посміхніться.

Бо коли усі веселі,

Буде успіх в цій оселі!

Вихователь: Діти! Подивіться, будь ласка, на наше віконце. Що ви там

бачите? Кленовий листочок. Але це не простий кленовий листочок. Це лист

від когось. А дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.

Лист від Осені: «Дорогі діти! Сьогодні я хочу запросити Вас до себе в гості.

Відгадайте загадку.

Несу я урожаї,

Поля знов засіваю,

Птахів на південь відправляю,

Дерева роздягаю,

Та не торкаюсь я ялиць і сосен.

Я – діти золотава (осінь)».

Так, діти, правильно. Це Осінь.

А чи знаєте ви чим пахне осінь ? Давайте спробуємо знайти запах осені?

Дидактична гра «Чим пахне осінь?»

Діти! Давайте її покличемо. (Діти кличуть Осінь). (Приходить Осінь. Несе

кошик із фруктами, листочками.)

Осінь: Ой, які ж ви всі гарненькі,

 І вродливі, й чепурненькі!

Покажіть рожеві щічки,

 Ваші любі, милі личка.

Діти, ви мене впізнали?

 До вас Осінь завітала.

Я не просто так прийшла, ще й дарунки принесла. Щоб дарунки отримати

вам треба виконати мої завдання. Тому я вас запрошую в чудову подорож до

осіннього лісу. Але перш ніж вирушати давайте повторимо правила

поведінки в лісі.

Гра «Поїздка в осінній ліс».

Діти за допомогою вихователя  ставлять стільчики для «поїздки». Вихователь

роздає кожному квитки і діти сідають на свої стільчики. Потім вибирає одну

дитину – водія і дає йому кермо.

Вихователь: Всі пасажири на місці, можна їхати. Діма  заводь автобус і

поїхали. (Діти їдуть на автобусі.)

Вихователь: Водій обережно попереду світлофор. Подивіться діти який

сигнал біля світлофора зараз горить? (Вихователь піднімає знак червоного

кольору.) (Відповіді дітей.) Правильно, червоний. А на червоне можна їхати?

(Ні.) Стоїмо, чекаємо. Тепер який сигнал загорівся? (Вихователь

піднімає жовтий знак.) (Жовтий.) На жовтий можна їхати? (Ні.) Правильно. А

зараз який горить сигнал? (Вихователь піднімає зелений знак.) (Зелений.)

Вірно. Можна їхати на зелений? (Так.) Молодці, поїхали далі.

Вихователь: Діти, я вже бачу ліс. Діма, зупиняй автобус, ми приїхали.

(Діти виходять з автобуса».) Поки ми їхали осінь захотіла дізнатися, як ви

дізналися, що настала Осінь. Зараз ми з вами не тільки розкажемо , але ще й

покажемо. (Діти розказують і одночасно викладають на фланелеграфі ознаки

осені. Холодно. Птахи полетіли у теплі краї, листя пожовтіло, почервоніло та

опало; травичка та квіти зів’яли; люди зібрали багатий урожай.)

А як можна сказати про осінь? Яка вона? (Тепла, суха, сонячна, дощова,

рання, пізня, чудова, золота, довга коротка, барвиста, холодна, багата,

щедра).

Осінь: Діти, подивіться під ніжки. Що ви бачите? (Осінь звертає увагу дітей

на розкладені на килимі листочки.) (Відповіді дітей.) Вірно, це листочки, що

опало з дерев. (Діти збирають листочки, розглядають їх.)

Діти, осінь принесла нам різнобарвні листочки. Які вони за формою,

кольором, розміром? А які дерева не поміняли свій колір? (Ялинка, сосна,

туя). Так, тому що це хвойні дерева. У них замість листячка голки – хвоя.

Але ми їх не будемо збирати в букет, як ми робили це раніше, а покладемо їх

під деревце щоб взимку деревам було тепло і затишно. (Діти кладуть

листочки під штучне  дерево.)

Осінь: Діти! А давайте пограємось у цікаву гру «Який листочок?»

З клена – кленовий; з дуба – дубовий; з липи – липовий; з калини –

калиновий; з тополі – тополиний; з вишні – вишневий; з каштана –

каштановий.

Правильно.

Я бачу ,що ви вже втомилися , давайте ми з вами трошки пограємось і відпочинемо.

Рухлива гра «Сонечко і дощик»

Дид. гра «Впізнай пташку за голосом»

Звучить грамзапис «Голоси птахів».

Вихователь: Ой, діти, а що це за гості завітали до нас на галявину?(Пташки. Діти

впізнають спів пташки , відшукують її в групі і запрошують залишитись)

Пропоную дітям накришити крихти хліба в годівничку і підгодувати пташок.

Вихователь: Осінь – чудова та щедра пора року. Народ придумав дуже

багато мудрих прислів’їв про осінь та працю. Ми їх учили. Отож пригадаємо

їх.

1. Весна дарує квіти, а осінь плоди.

2. Осінь рік годує.

3. Хочеш їсти, калачі – не лежи на печі.

4. Хто дбає, той має.

Молодці, діти.

Вихователь: Діти! Ми з вами вчили багато віршів про осінь. Зараз Осінь хоче

послухати вірші (Діти декламують вірші, які вивчали до свята Осені)

Осінь: Фруктами осінніми пригощу я вас,

 Ну а потім, друзі, нам прощатись час.

 Тепер вже не скоро зустрінемось ми,

 Готуйтесь, малята, уже до зими!

Вихователь: Дякуємо, Осінь, за завдання, дарунки. Прощаємося з тобою і

чекаємо на тебе наступного року.

Обсуждение закрыто.